Strona główna Aktualności Zakończono konkurs plastyczno-literacki „Ja to tak widzę”.

Zakończono konkurs plastyczno-literacki „Ja to tak widzę”.

Przez w W
34 Wyświetlenia

Znamy już zwycięzców konkursu plastyczno- literackiego „Ja to tak widzę”. Są nimi:

Wiktoria Wykner z klasy 1f         1. miejsce

Marcin Woźniak z klasy 2SPb      2. miejsce

Jakub Romanow z klasy 2SPb       3. miejsce

Zwyciężczyni zaprezentowała na płótnie scenę z dramatu Shakespeare’a. Obraz pt. „Romeo & Juliet. Scena balkonowa” został namalowany na płótnie farbami akrylowymi i przedstawia jedną z najbardziej znanych scen dramatycznych. Autorka bardzo odważnie i ciekawie ukazała Julię w tajemniczej pozie, zwróconą tyłem do obserwatora. W oczekiwaniu na spotkanie z przeznaczeniem dziewczyna spogląda
w dal. Kolorystyka nieba i chmury mogą przywodzić na myśl dynamikę wydarzeń, które wkrótce zmienią jej życie…

Laureat 2. miejsca, używając ołówka, zaprezentował jedną z czołowych postaci „Pana Tadeusza”, zaś Jakub Romanow przedstawił Andrzeja Kmicica- bohatera „Potopu” Henryka Sienkiewicza używając kredki. Wszystkim serdecznie gratuluję!
Ola Gorzolnik

Przeczytaj również

Zwiększ czcionkę
Kontrast