KONTAKT

ZSZ Jastrzębie Zdrój

adres:
ul. 11 Listopada 45
44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel.: 32 47 62 071
fax.: 32 47 64 290
email: poczta@zsz.jastrzebie.pl

>> czytaj więcej

 

 EU_flag-Erasmus_vect_POS-small.jpg

Szkoła bierze udział w programie "Erasmus +"


EU_EFS_rgb-1_Kopiowanie.jpg


 
Home > Edukacja Regionalna

Wspominki z zajęć.

   Realizowana w naszej placówce od roku szkolnego 2019/20 edukacja regionalna ma na celu przekazanie uczniom wiedzy o regionie w sposób, do jakiego na pozostałych zajęciach nie są przyzwyczajeni. Liczne spacery, filmy, prezentacje, spotkania z ciekawymi ludźmi, gry interaktywne i quizy, przybliżają nasz region w zakresie jego historii, geografii, przyrody, gospodarki, społeczeństwa, dziedzictwa kulturowego czy odbywających się wydarzeń. Małą retrospekcję tego, jakie zagadnienia były poruszane na poszczególnych zajęciach znaleźć można w poniższych relacjach:

 

Instrukcja wprowadzania kodu aktywacyjnego do interaktywnych testów.

dodano: 16.04.2020, 22:19
Na portalu epodreczniki.pl udostępniam (dla chętnych) testy z edukacji regionalnej. Pierwsze z nich obejmują tematyką znajomość słownictwa ślonskij godki. Każdy uczeń, który ma w planie lekcji edukację regionalną, dostanie w swoim czasie wiadomość przez eDziennik z propozycją terminów rozwiązania testu. Osoby, które chciałyby spróbować je rozwiązać dostaną ode mnie kod aktywacyjny ważny 60 minut. Dodał: R.Mastela
zobacz

Podział administracyjny Jastrzębia-Zdroju.

dodano: 29.10.2019, 18:12
Jastrzębie-Zdrój jest miastem na prawach powiatu, którego powierzchnia wynosi 85,33 km2 i zamieszkuje go 89950 mieszkańców. Podzielone jest ono na 15 osiedli i 6 sołectw. Z tej lekcji dowiecie się jaką powierzchnię zajmują poszczególne dzielnice i ilu liczą mieszkańców.
zobacz

Bierzemy udział w Grze Miejskiej "Let's break the borders".

dodano: 6.10.2019, 17:09
Zapraszamy do udziału! Jest o co walczyć - nagrody, oceny i wycieczka do Karviny. W ramach gry miejskiej "Let's break the borders", stworzonej przez Młodzieżowe Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju i Karviny, uruchomiliśmy własne współzawodnictwo pn. "Edukacja Regionalna Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju". Dzięki temu mamy unikatowy, inny niż publiczny, kod startowy do gry.
zobacz

Historia kolei w Jastrzębiu-Zdroju.

dodano: 3.10.2019, 20:30
Tak, tak. Zamierzchłe to już czasy, kiedy do Jastrzębia-Zdroju można było dojechać koleją. Do jednego z dworców kolejowych mieliśmy dosłownie "rzut beretem". Mieliśmy, bowiem w 2018 roku budynek dworca przy ul.Dworcowej został wyburzony. Piękny, kiedyś tętniący życiem, a ostatnio smutny i opuszczony zabytek zniknął. Decyzja o rozbiórce zapadła po tym, jak dwa lata wcześniej został bez dachu po pożarze będącym wynikiem ludzkiej głupoty czyli podpalenia. Ale po kolei :)
zobacz